Letní stanový tábor 2019

Cesta do středu země

Termín: 17. - 30. srpna 2019

Pro děti od 6 do 15 let

Místo: táborová základna Mělčany u Dobrušky

Ubytování

Pro všechny účastníky tábora je zajištěno ubytování ve stanech s podsadou, které jsou vybaveny plnou dřevěnou podlážkou. Stan je určen pro 2 osoby, je krytý kvalitními nepromokavými celtami. V každém stanu jsou připraveny dvě palandy s matracemi a poličkou.

Pro pocit bezpečí jsou stany vedoucích umístěny mezi stany dětí.

Stravování

Pro všechny účastníky tábora je zajištěna 5x denně vyvážená strava. Jídlo je v dostatečném množství. Po individuální domluvě jsme schopni zajistit stravu pro děti s omezením (celiakie a jiné potravinové alergie). Ráno začínáme snídaní v 8 hod., dopolední svačina kolem 10 hod. a pak už je v poledne připraven oběd. Odpolední svačina mezi 14 až 15 hod.. Večeře je nachystaná v 18:30 večer. Máme dvě jídelny. Jedna je součástí srubu, v kterém se nachází kuchyně. Druhá je samostatná ve venkovním přístřešku.

Během celého dne je zajištěn pitný režim v podobě: čaj, šťáva, džus, mléko, kakao .... Volně přístupné v nerezové várnici.

Zázemí tábora

Tábor leží v lesnaté krajině. Součástí celého tábořiště je rozsáhlá louka. Jeho okolí poskytuje velké možnosti pro hry a výlety. Tábor obtéká potok. Noční táboráky probíhají v prostoru velkého ohraničeného ohniště.

V prostranství tábora se mimo stanů nacházejí i další budovy. Srub s kuchyní a jídelnou. V jejich blízkosti je velká umývárna s tekoucí pitnou vodou z místního vodovodního řádu. Uzamykatelná koupelna umístěna hned vedle obsahuje dva sprchové kouty. WC máme ve dvojím provedení. Standardní splachovací toalety, ale i suché latríny. Ve velkém srubu je zázemí pro věci na táborovou hru, promítáme zde filmy, ošetřujeme děti, ...... Pro případ potřeby máme i zděnou budovu, ve které mohou přespávat děti, vedoucí, dá se využít i pro jiné účely. Navíc s sebou vozíme dva přístřešky, které používáme během poledního klidu, např. proti slunci. Obě jídelny nám slouží v nepřízni počasí jako klubovny.