Víkendový pobyt Olešnice v Orlických horách 2023

Víkendový pobyt - Nemotorný učedník

Tradiční březnová víkendovka v Olešnici je za námi! Utekla mrknutím oka… Co všechno jsme za víkend stihli a zažili?

Během pátečního odpoledne jsme se radostně všichni sešli na naší chalupě. K večeru se chystala večeře, hrály se různé hry a losovala se jména pro konání dobrých skutků.

V sobotu jsme včasně ráno vstali, k snídani si dali buchty od maminek a vyrazili na třináctikilometrový okruh po okolí. Vydali jsme se směrem Feistův kopec, na kterém stojí rozhledna – kdo chtěl, mohl si ji vyšlápnout a pokochat se výhledem (a také velmi silným větrem). Během pochodování jsme si předávali klíště a plnili si navzájem dobré skutky (někdo ho prý plnil doslova odhazováním popadaných stromů z cest a někdo zase, že neotravoval ostatní :D). Zažili jsme snad všechno počasí, co jen bylo možné – mírný deštík, vítr, pár minut na dobití energie vysvitlo sluníčko a těsně před cílem nás na holé louce zastihlo nemilé (a bolavé) krupobití. Před ním se nám naštěstí podařilo uprchnout a schovat se do nedalekého lesa. Přežili jsme a zdárně dorazili zpátky na chalupu, kde na nás čekal už teplý oběd. Po obědě byl na místě odpolední klid a potom jsme se pustili do velikonočního tvoření. Děti s chutí zdobily vyfouklá vajíčka voskem a vyráběly jarní věnce. Vytvořily překrásné výrobky a věřím, že doma udělaly velikou radost. Navečer se hrály deskové hry, pantomima a noční hra, kterou přichystali naši malí instruktoři.

V neděli dopoledne jsme se ještě vydali do lesa si zasoutěžit a naučit se něco nového. Martin nás nejdříve seznámil s šermířskými kordy, a následně si každý z nás, pod jeho dohledem, mohl zkusit kordem bodnout papírového rytíře, který byl připíchnutý na stromě. K poledni jsme se vrátili zpátky na oběd, poté poklidili chalupu, rozloučili se a rozjeli se zase zpátky do našich domovů. 


Fotogalerie